Podle Flournoyové je třeba plán protiraketové obrany revidovat, především s ohledem na zásadní nesouhlas Ruska, které považuje štít za hrozbu pro strategickou rovnováhu. Nabídky ke spolupráci na budování protiraketového deštníku Rusové dosud odmítali.
„Jde o informaci o tom, že administrativa bude - jako všechny ostatní významné projekty - také protiraketovou obranu posuzovat v kontextu svých vztahů s Ruskem. Informace není zatím o tom, že by plán výstavby protiraketové obrany byl zastaven, modifikován nebo omezen. Předpokládám, že Spojené státy tento plán zahrnou do debaty s Ruskem a pak je teprve možné čekat nějaké výsledky,“ uvedl pro ČT24 odborník na obrannou problematiku Ivan Gabal.
Flournoyová odpovídala senátnímu brannému výboru, který rozhoduje o její nominaci do úřadu. „Abychom získali konečné obrysy tohoto přístupu, je třeba konzultací vlády s Kongresem,“ uvedla Flournoyová před senátory.
Obama přitom dosud plány na vybudování protiraketového štítu ve střední Evropě podporoval. Bushova administrativa chtěla postavit v Česku radarovou základnu a v Polsku umístil sila s protiraketovými střelami.