Prezident raperem. Poslechněte si nový ugandský hit

Kampala – Hudební scéna v Ugandě má novou hvězdu, a to z kruhů nejvyšších - prezident Yoweri Museveni nazpíval píseň a natočil k ní klip. Šestašedesátiletého státníka čekají příští rok prezidentské volby a song, který se stal okamžitě hitem ugandských rádií i klubů, by mu mohl výrazně pomoct k obhájení křesla. Museveni v písni You Want Another Rap hlubokým hlasem rapuje o tom, jak se v životě dostat dál a něco vybudovat.

„Ten stařík umí zpívat. Přišel s docela dobrou strategií, jak si získat mladé Uganďany,“ řekl čtyřiadvacetiletý Amos Opio.

Někteří Uganďané a uživatelé YouTube ale prezidentův hudební počin hodnotí střídměji a na internetu se zmiňují, že spíše než novou píseň by přivítali nové silnice. Nevoli některých prý vzbuzuje také jazyk písně, Museveni totiž rapuje převážně v jazyce Nkore, kterým ale všichni obyvatelé Ugandy nemluví.

Museveni stojí v čele východoafrické země u Viktoriina jezera od roku 1986 poté, co byl v nekrvavém vojenském převratu sesazen jeho předchůdce Milton Obote. Očekává se, že voliči Museveniův mandát v únorových volbách obnoví.

/*json*/{"map":{"lat":2.4162756547064,"lng":33.3544921875,"zoom":5,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/