Počet mrtvých v sutinách indického domu roste

Dillí – Už nejméně 65 obětí si vyžádalo pondělní zřícení čtyřpatrového obytného domu v indické metropoli Dillí. Na 76 osob utrpělo zranění a dalších 30 jich je údajně stále uvězněno v troskách. Příčina neštěstí není oficiálně známa. Policie nařídila evakuaci další nedaleké budovy, která by se mohla kvůli podmáčení také zřítit.

Policisté a záchranáři nadále prohledávají trosky a snaží se vyprostit zavalené. Budovu obývalo na 200 lidí, šlo převážně o sezónní dělníky a jejich rodiny. „Nevím nic o manželovi a třech dětech. Všichni byli doma, já jsem odešla do práce,“ říká obyvatelka domu. „Mám tam dceru, zetě a další příbuzné. Taky vnučku. Nevím o pěti lidech,“ naříká další z přeživších.

Podle místních obyvatel majitel budovy před časem načerno přistavil jedno podlaží. Policie proti vlastníkovi vznesla obvinění a vyhlásila po něm pátrání. Místní obyvatelé tvrdí, že hned po katastrofě zmizel neznámo kam.

Místo neštěstí ještě v pondělí navštívili představitelé místní vlády, její šéfka Šeila Dikšitová slíbila, že neštěstí bude náležitě vyšetřeno. Podle jednoho z členů jejího kabinetu mohly základy patnáct let staré budovy poškodit letošní nezvykle prudké monzunové deště.