V thajském chrámu nalezeno dva tisíce lidských plodů

Bangkok - Thajská policie prošetřuje hrůzný nález. V buddhistickém klášteře v hlavním městě Bangkoku se našly dva tisíce mrtvých lidských plodů. Pocházely zřejmě z několika ilegálních potratových klinik. Jde pravděpodobně o důsledek šedé zóny sexuálního průmyslu. 

Ostatky více než dvou tisíc dětí, které se nikdy nenarodily, měly být tajně spáleny v krematoriu. Potracené plody byly uložené v igelitových pytlích ve třech kontejnerech klášterní márnice, kde měly za normálních okolností spočívat rakve s nebožtíky.

Mniši provozují pohřební službu a krematorium je součástí komplexu. Policie vyslechla a obvinila dva zaměstnance kláštera a na základě jejich výpovědí udeřila na několik ilegálních potratových center. „Zkoumáme, zda je možné, aby v určeném časovém úseku vyprodukovalo pět nebo šest podezřelých klinik takové množství plodů. Pokud to vyloučíme, pátrání se rozšíří,“ uvedl thajský vyšetřovatel.

Potraty jsou v Thajsku nezákonné – povoleny jsou jen v případě, že těhotenství bylo důsledkem znásilnění nebo incestu nebo ohrožuje matku. Na případ policie přišla náhodou. Krematoriu se porouchala pec a dělníci, kteří ji přišli opravit, upozornili na nepřiměřený zápach, který z márnice vycházel.