Incest v Argentině: Jako Fritzl, ale horší

Buenos Aires - Genetické testy prokázaly, že 62letý Argentinec 30 let znásilňoval svou dceru a zplodil s ní minimálně osm dětí, podle některých zdrojů deset. Dnes 43letá žena otce udala až letos v červnu, když ho policie zatkla za krádež dobytka. Jeden z jejich potomků pak údajně spáchal sebevraždu. Venkovan ze středoargentinské provincie Santa Fe byl obviněn z opakovaného sexuálního zneužívání, za což mu podle argentinských zákonů hrozí dvacet let za mřížemi. Obviněný činy popírá, zkoušky DNA ale jeho otcovství potvrdily.

Pachatelova dcera, jejíž jméno nebylo zveřejněno, oznámila, že byla znásilňována od svých 13 let, kdy jí zemřela matka. Vše se odehrálo v rodinném domě ve vesnici Nicanor Molinas, asi 600 kilometrů severně od hlavního města Buenos Aires. Žena dlouho váhala s udáním úřadům, jelikož jí otec vyhrožoval. Z dětí, které se z incestu narodily, jedno zemřelo. Ostatním je od sedmi do 27 let. O tom, kdo je jejich skutečný otec, ví pouze nejstarší Ernesto. Dědeček byl pro něj vždy hlavou rodiny. „Vždycky se k nám choval krutě,“ dodal.

Otec po smrti matky zneužíval i svou druhou dceru. „Utekla ale poté, co potratila… Je to jednoznačně horší, než co se dělo v Rakousku,“ prohlásil soudce v narážce na případ Rakušana Josefa Fritzla, jenž byl loni v březnu odsouzen na doživotí za znásilňování své dcery během 24 let a zabití jednoho ze sedmi dětí, které s ní měl.

Loni v květnu otřásl Argentinou podobný případ v Mendoze na západě země. Tehdy 67letý Argentinec byl zatčen za těžké a opakované sexuální zneužívání, jehož se dopouštěl na jedné ze svých dcer. Z tohoto vztahu porodila sedm dětí.

/*json*/{"map":{"lat":-29.145264875489,"lng":-59.854545593262,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":-29.14106683538,"lng":-59.846305847168,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/