Chuck Norris je Walker, Texas Ranger. Nyní již oficiálně

Dallas – O neskutečných schopnostech herce a velmistra kopů z otočky Chucka Norrise si vypráví celý svět. Nyní se však šampionovi bojových umění, který se proslavil zejména díky své roli v televizním seriálu Walker, Texas Ranger, podařil další kousek. Od čtvrtka totiž není pouhým představitelem postavy Cordella Walkera, ale skutečným texaským rangerem. Dekret o čestném členství předal americkému herci samotný texaský guvernér.

Sedmdesátiletý Norris, který jako filmová postava vždy činil jen dobré a spolehlivě vítězil nad zlem, převzal ocenění na slavnostním ceremoniálu ve služebně rangerů na předměstí Dallasu. „Lidé si mohou vyprávět o jeho neobvyklých schopnostech, ovšem největší mocí Chucka Norrise je jeho čestnost,“ zdůraznil na setkání texaský guvernér Rick Perry. Spolu s Norrisem se čestným rangerem stal i jeho mladší bratr Aaron, který se živí jako manažer kaskadérů. „Společně dokázali pozvednout prestiž texaských rangerů na opravdu mytickou úroveň,“ dodal guvernér.

Rangeři jsou nejstarší texaskou policejní složkou, prohánějí zločince už 187 let. Mezi jejich povinnosti patří strážní i vyšetřovací služba. V současné době v jejich řadách - počítáno bez Chucka a jeho bratra - slouží 144 mužů.

Chuck nenosí hodinky, prostě určí, kolik je hodin

Přestože herec již několik let nenatočil žádný film ani nové díly seriálu, na popularitě mu to rozhodně neubírá. Z Chucka Norrise se stal díky rolím nepřemožitelných „klaďasů“ ovládající bojová umění celosvětový fenomén. O Norrisových údajných nadpozemských dovednostech vznikl nespočet vtipů. Traduje se tak například, že Chuck Norris dokáže utopit rybu, napočítat do nekonečna, rozbrečet cibuli nebo svými slzami léčit rakovinu. Pověstný je rovněž Chuckův kop z otočky, kterým Walker bezpečně zneškodnil každého padoucha. Mnozí lidé proto věří, že by jím Norris mohl změnit směr otáčení zeměkoule. Sám herec se prý historkami o své osobě královsky baví.

Momentálně mohou tuzemští fanoušci legendárního herce zahlédnout v televizní reklamě a na billboardech jednoho ze zdejších mobilních operátorů. Norris vánoční kampaň se sérií scének natočil exkluzivně pro českou pobočku nadnárodní firmy. Přijel kvůli tomu dokonce do Prahy.

Tričko s Chuckem Norrisem
Zdroj: www.chucknorrisfacts.com