Pro drogovou mafii už zabíjejí i děti?

Cuernavaca (Mexiko) – V Mexiku byl zatčen teprve čtrnáctiletý chlaec, který je podezřelý z toho, že pro drogový kartel na objednávku zabíjel. Měl se podílet minimálně na čtyřech popravách obětí drogové mafie. Zatčena byla i jeho šestnáctiletá sestra, která zase odklízela mrtvoly zabitých lidí.

Mexická armáda dnes oznámila, že zatkla čtrnáctiletého chlapce, který měl vraždit pro drogové bossy. Chlapec přezdívaný El Ponchis byl zadržen společně s šestnáctiletou sestrou na letišti Cuernavaca. Chtěli odtud odletět do mexického města Tijuana u hranic s americkou Kalifornií.

Oba sourozenci jsou podezřelí, že pracovali pro drogový kartel ve státě Morelos, který vede boss Hector Beltrán Leyva. El Ponchis měl zabíjet a jeho sestra pak odklízela mrtvoly. „Účastnil jsem se čtyř vražd, ale byl jsem zdrogovaný a hrozili mi, že pokud to neudělám, tak mě zabijí,“ říká ale zadržený chlapec.

Armáda a policie pátrala po chlapci již několik týdnů, předchozí údaje nesprávně uváděly, že je mu 12 let. Jeho sestra tvrdí, že chtěli společně překročit hranice a dostat se do kalifornského San Diega, kde žije jejich matka.