Putin jak ho svět nezná – zpíval a hrál na klavír

Petrohrad – I vrcholní světoví politici někdy dokáží ukázat svou poněkud lidštější tvář. Platí to i pro ruského premiéra Vladimira Putina, který na dobročinném koncertu pořádaném v Petrohradu pro děti nemocné rakovinou na chvíli sňal svoji masku bývalého agenta KGB a nechal se přemluvit ke zpěvu, a dokonce i krátce zahrál na klavír. Na galavečeru, kde se kromě něj objevily holywoodské hvězdy jako Sharon Steoneová, Mickey Rourke, Gérard Depardieu nebo Monica Belucciová, Putin všem vyrazil dech, když anglicky zanotoval slavnou skladbu Louise Armstronga Blueberry Hill.

Když se Putina zeptali, jestli něco také sám zahraje, odpověděl, že „stejně jako většina lidí zpívat ani tančit neumí, ale rád to dělá“. Pak zasedl ke klavíru, zahrál melodii ruské písně, chopil se mikrofonu a k údivu všech zazpíval anglicky Blueberry Hill. Publikum nadchl natolik, že všichni povstali a tleskali do rytmu.

Putin se také připojil k ruské rockové skupině Zemljaně, když zpívala oblíbenou píseň ruských kosmonautů.

Do programu přispěl také francouzský herec Gérard Depardieu, který přečetl ve francouzštině báseň Sergeje Jesenina. Sharon Stoneová pak zatančila za zpěvu Paula Anky.