Sníh a mráz sužují americký středozápad

LaPorte - Sněhové bouře si ve čtyřech státech na středozápadě Spojených států vyžádaly nejmíň 15 mrtvých. O život je připravily nehody při odklízení sněhu a taky autohavárie. V Indianě víc než sto aut uvázlo v mrazech na 12 hodin v závějích na dálnici. Bouře se přes středozápad posunuje od pátku, na některých místech napadlo během dne i 60 cm sněhu. V Indianě, Michiganu a Wisconsinu jsou zavřené školy.

Mráz a sníh uvěznily na 12 hodin na americkém středozápadě řidiče v jejich autech. Sněhová vánice úplně zastavila auta na dálnici v oblasti Valparaisa. Úřady varovaly, že kdo nemusí, ať raději vůbec nevyjíždí. Silničáři obrovské přívaly sněhu nestíhali odklízet. 

Sníh díky pomalu se přesouvající bouři zavalil kromě Indiany i Ohio, Pensylvánii i New York. Kvůli počasí jsou v Indianě Michiganu a Wisconsinu zavřené školy. Za bouří navíc následuje mrazivá fronta, která sebou přináší ledové vichry. Teplota klesá hluboko pod bod mrazu. 

Kvůli počasí již zemřelo 15 lidí. Osm z nich zahynulo při autonehodách. 79letý muž pak přišel o život, když před domem odhazoval sníh a nabral ho sněhový pluh. Při odklízení sněhu zahynuli i čtyři muži v Michiganu a jeden v Minnesotě. 

Mrazivé teploty nicméně nezabránily stovkám fanoušků amerického fotbalu, aby se postavili do fronty na vstupenky na noční zápas mezi minnesotskými Vikingy a newyorskými Giants. Zápas byl přeložen do Detroitu poté, co se v neděli pod těžkou sněhovou přikrývkou zřítila střecha fotbalového stadionu v Minneapolisu, kde se měl původně souboj odehrát.

Zřícená střecha fotbalového stadionu v Minneapolisu
Zřícená střecha fotbalového stadionu v Minneapolisu