Nejotravnější vánoční písní je Last Christmas

Sofia – Vánoční atmosféra je znát na každém kroku, k tomu přispívají i vánoční koledy a písně. Ty jsou slyšet na vánočních trzích, v obchodních střediscích, prostě všude. V Bulharsku ale, zdá se, mají koled už plné zuby. V internetové anketě zde hlasovali, která vánoční písnička je ze všech nejotravnější. Na celé čáře zvítězila balada britského dua Wham! z roku 1984 s názvem Last Christmas.

Bulhaři mají jasno, nejvíc jim o Vánocích pije krev balada Last Christmas. Shodlo se na tom přes 5 tisíc hlasujících v anketě o nejotravnější vánoční píseň. Ankety se zúčastnilo téměř 30 tisíc lidí. Písničce Last Christmas pak v žebříčku šlapala na paty zpěvačka Mariah Careyová s All I Want For Christmas. Ta skončila se 4 300 hlasy na druhém místě. 

 

Jordan Žečev, šéf agentury DDB, která průzkum uspořádala, doporučil rádiím, aby „vítěze ankety“ nezařazovala do vánočního vysílání, jinak jim prý hrozí úbytek posluchačů. 

„Myslím, že tyto písně vysvětlují deprese a sebevraždy o vánočních svátcích,“ napsal jeden z hlasujících. Tomu ale nenasvědčuje fakt, že právě tyto dvě písně patří o Vánocích na internetu k těm nejstahovanějším.