Šílený střelec pálil na Floridě v přímém přenosu

Panama City (USA) - Na zasedání školní rady ve městě Panama City na Floridě se střílelo. Ozbrojený muž po krátké hádce vytáhl pistoli a vystřelil na jednoho z členů rady. Když na místo dorazila ochranka, obrátil zbraň po krátké přestřelce proti sobě. Nikdo jiný zraněn nebyl. Motivem činu mohlo být to, že útočníkova žena přišla o práci.

V případě střelce se jedná o již dříve trestaného Claye A. Dukea. Ten v místnosti nejdříve sprejem nastříkal na zeď červené véčko v kruhu a následně začal pálit po členech rady.

Když zazněly výstřely, vběhl do místnosti člen ochranky a bývalý policista Mike Jones a během přestřelky pachatele zranil. Ten vzápětí spáchal sebevraždu. Jones se poté zhroutil a musel být hospitalizován, protože - jak sám přiznal - nikdy předtím nestřílel na člověka.

Bývalý masér Duke byl odsouzen v lednu 2000 k pěti letům vězení za násilný trestný čin a omezování osobní svobody. Propuštěn byl po čtyřech letech.

/*json*/{"map":{"lat":30.394902787645,"lng":-85.68551659584,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":30.3942,"lng":-85.685985,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/