Na Floridě zatkli autora manuálu pro pedofily

Miami (USA) – Na Floridě zatkli autora kontroverzní příručky pro pedofily nabízené v listopadu v internetovém knihkupectví Amazon. Sedmačtyřicetiletý Phillip Greaves čelí obvinění z šíření obscénního materiálu, a pokud bude shledán vinným, hrozí mu až pět let vězení. Greaves svou knihu za 50 dolarů (965 korun) prodal floridskému policistovi Gradymu Juddovi, který před autorem utajil svou totožnost. Po zakoupení knihy vznesl obvinění.

„Greaves napsal tuto knihu výslovně za účelem učit lidi, jak sexuálně zneužívat a znásilňovat děti,“ prohlásil před soudem Judd. Greaves ale obvinění popřel a tvrdí, že svým spiskem chtěl pomoci lidem zlepšit jejich život. Autor knihy The Pedophile's Guide to Love and Pleasure: a Child-lover's Code of Conduct (Pedofilův průvodce láskou a rozkoší: Kodex chování milovníka dětí) žije ve státu Colorado, kde zákon o šíření obscénních materiálů neplatí. Tím, že knihu prodal na Floridu, ale může být souzen podle tamních předpisů.

Příručka pro pedofily byla na Amazon.com k mání v elektronické verzi za 4,79 dolaru (92 korun). V první polovině listopadu ale z nabídky zmizela po vlně negativních reakcí od ostatních uživatelů. Greaves tvrdí, že na webu prodal jediný exemplář knihy.