Evropská policie rozbila mezinárodní drogový gang

Vídeň/Berlín - Téměř 400 lidí podezřelých z obchodu s drogami zadrželi policisté v Rakousku, Německu a Makedonii. Příprava operace trvala skoro rok. Policie zabavila desítky kilogramů heroinu. Mezinárodní gang operoval ve Vídni a Frankfurtu nad Mohanem. Podle policie připravoval vytvoření dalších poboček v Belgii, Nizozemsku a Británii. Rozbít se ho ale podařilo předtím, než mohli dealeři proniknout na tamější trhy.

V Německu bylo zatčeno 300 spolupracovníků gangu. Dalších 69 zadrželi rakouští policisté a 29 Makedonci. Mezi zatčenými jsou údajně i vrcholní představitelé gangu.

Podle policistů pracoval drogový gang velmi profesionálně. „Máme tu co do činění s novou kvalitou v mezinárodním obchodu s narkotiky, a to jak v organizační struktuře, tak v kvalitě nabízeného heroinu,“ řekl rakouský vyšetřovatel Franz Lang.

Gang se podle policistů choval velmi agresivně na drogové scéně ve Vídni i ve Frankfurtu. Pomocí zastrašování vytlačil konkurenci a zcela ovládl trh, na který dodával drogu vyšší kvality než ostatní dealeři. Narkotika do Německa a Rakouska proudila buď z Nizozemska, nebo z Makedonie.

Zadržený heroin
Zadržený heroin