Paříž ruší kvůli počasí lety, tisíce cestujících uvězněny

Paříž - Kolem dvou tisíc lidí uvízlo v noci na dnešek na pařížském letišti Roissy-Charles de Gaulle, protože jejich lety byly kvůli špatnému počasí zrušeny. V prostorách letiště, které je třetí největší v Evropě, je přichystáno asi 800 lehátek a tisíce přikrývek. Vedení letiště vyzývá cestující, aby se o svých spojích informovali dřív, než se na Roissy vydají. Zrušeno bylo 400 z dnešních předpokládaných 1 160 letů, což se dotklo 60 000 cestujících. Mnoho lidí tak nebude slavit Vánoce na plánovaném místě.

Meteorologická služba hlásí nadále mráz a na letišti se nedostává rozmrazovacích prostředků. Řízení letového provozu (DGAC) už ve čtvrtek kvůli problémům s rozmrazováním letadel požádalo letecké společnosti, aby z preventivních důvodů odvolaly pětinu svých letů. Ve čtvrtek večer bylo z Roissy zpožděno 60 spojů.

Na 2 000 osob bylo evakuováno z terminálu 2E z obavy před propadnutím střechy, na níž se vytvořila vrstva asi 60 centimetrů sněhu.

Šéf londýnského letiště si za trest nedá prémie

Kolaps, který kvůli hustému sněžení a mrazům zasáhl tento týden londýnské letiště Heathrow, přijde draho jeho šéfa Colina Matthewse. Pro televizi Sky News řekl, že se cítí za krizi odpovědný, a vzdá se proto všech vánočních prémií. O kolik peněz přijde, ale odmítá prozradit. Vloni si s odměnami vydělal skoro milion liber. Za nezvládnutí sněhové nadílky čelí londýnské letiště kritice. Matthews slíbil, že se letiště v budoucnu na podobné situace připraví lépe. „Musíme si koupit lepší vybavení a musíme to udělat rychle. Prostě se musíme ujistit, že se tohle už nikdy nestane,“ prohlásil.

/*json*/{"map":{"lat":49.009276007932,"lng":2.5689125061035,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.004,"lng":2.5711,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

##GMAP:5251:Letiště Heathrow##

Cestující přenocovali na letišti Roissy-Charles de Gaulle
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24