Německo se bojí povodní

Berlín – Teploty stoupají a Němci se začínají bát, že přijde velká voda.  Sníh, který v minulých týdnech napadl, rychle taje a do toho ještě prší. Němci bedlivě sledují hladiny řek. Například v Sársku a v Porýní už voda některé oblasti zaplavila, mimo jiné železniční trať mezi městy Saarbrücken a Mohuč.

Po týdnech sněžení a tuhých mrazů nastala obleva. A se stoupajícími teplotami rostou také obavy z povodní. Navíc meteorologové straší silnými srážkami. Hasiči se proto pustili do příprav na nejhorší. Už začínají stavět zátarasy.

Mnoho řek po celé zemi se během několika posledních dnů už vylilo z břehů. V Kolíně by se měl Rýn rozvodnit do neděle. A v Koblenzu, kde do Rýna ústí Mosela, se chystají na nejhorší povodně za posledních 10 let.

Německý hydrometeorologický úřad vydal varování v Bádensku- Württembersku, Bavorsku, v Porýní-Falc, Severním Porýní-Vestfálsku, Hessensku a v Durynsku. Voda ale nebezpečně stoupá i jinde – v Sasku prý až třikrát rychleji, než je obvyklé. Výstraha by se tak brzy měla objevit i tam.