Nad gangem podvodníků s bankovními kartami sklapla klec

Sofie - Policie v šesti evropských zemích pozatýkala gang podvodníků s bankovními kartami. Většina jich je z Bulharska, další pak z Itálie, Polska, Španělska a USA. Čtečkami u bankomatů zkopírovali postupně 15 tisíc platebních karet a z účtů podvedených lidí ukradli celkem 70 milionů eur.

Mezinárodní síť zločinců unikala spravedlnosti 9 let, za tu dobu si vybrala z cizích karet na 70 milionů eur, z toho 50 milionů v Itálii a 20 milionů ve Španělsku. Evropský policejní úřad ale teď slaví úspěch. Při koordinované akci v pěti evropských zemích a USA policejní sbory rozbily početný mezinárodní gang podvodníků. Ti pomocí ilegálních čteček na bankomatech kopírovali zásadní data, včetně čísel PIN. S nimi pak vybírali maximální možný limit. Okradených byly tisíce. 

Detektivové při pátrání objevili v Bulharsku tajnou dílnu na výrobu specializovaných, vysoce vyspělých skenovacích zařízení. Byly schopné kartu v bankomatu zkopírovat, aniž by budoucí okradený cokoliv tušil. Čtečky byly totiž šité na míru a nevyvolávaly podezření. 

„Lidé v investiční a vývojové laboratoři v Bulharsku studovali bankomaty z celého světa a navrhovali skutečně mimořádné přístroje. Ty pak z Bulharska pravidelně posílali do cílové země,“ popisuje inspektorka ze španělské centrální divize specializovaného zločinu.