V Mexiku byl odsouzen čtrnáctiletý nájemný vrah

Mexiko - Soud v Mexiku poslal v úterý na tři roky do vězení čtrnáctiletého chlapce amerického původu, který patřil k obávaným vrahům jednoho z mexických drogových kartelů. Chlapec podle agentury Reuters brutálně zavraždil nejméně čtyři lidi a byl rovněž zapojen do únosů a do pašování kokainu.

Čtrnáctiletý chlapec se u soudu přiznal, že loni v srpnu zabil čtyři lidi, jejichž zmrzačená těla poté zavěsil na most nedaleko mexické metropole. Při dřívějším vojenském výslechu se přiznal, že pod vlivem drog zabil celkem sedm lidí, u soudu se to ale nepodařilo prokázat.

Jimenez byl zadržen loni v prosinci, když se pokusil utéct do Spojených států. Jeho případ potvrdil, že mladiství se stále častěji zapojují do války mezi mexickými drogovými kartely.

Mexické drogové kartely mezi sebou bojují o kontrolu nad nejlukrativnějšími stezkami pro pašování drog do Spojených států. Prezident Felipe Calderón po nástupu do úřadu v roce 2006 rozhodl zesílit boj proti drogové kriminalitě, násilí ale zesílilo. Za posledních pět let si násilnosti spojené s obchodem s drogami vyžádaly na 40.000 obětí.