Vrazi v Budapešti zakopávali své oběti zaživa

Budapešť - Maďarská policie nalezla ve čtvrti Csepel na jihu Budapešti čtyři mrtvoly, které byly zřejmě ještě zaživa zakopány až po hlavu. Zatím jsou potvrzeny čtyři oběti, hovoří se ale až o šesti mrtvých. Policie z vražd údajně podezřívá jistého Srba a maďarský pár. Informace o podezřelých a jejich údajném zatčení odmítla policie komentovat.

Policie vykopala těla ve čtvrtek v zalesněné části rozsáhlého dunajského Csepelského ostrova. Podle výpovědi etnického Maďara z Rumunska, kterému se podařilo vlastními silami ze země vyhrabat, podezřelá trojice pomocí hrozeb vylákala PIN kód k platebním kartám, oběti následně zakopala od krku dolů a odešla vybrat peníze do bankomatu, uvedl list Magyar Nemzet.

Rumunský Maďar dále vypověděl, že Srb, kterého znal, ho před týdnem pozval do lesa na pivo se svými přáteli - bezdomoveckým párem. Když na určené místo došli, začali ho škrtit a chtěli od něj platební kartu s PIN kódem. Před odchodem k bankomatu mu svázali ruce za zády a zakopali.

Maďarští vrazi zakopávali své oběti zaživa
Maďarští vrazi zakopávali své oběti zaživa

Přeživší po vyhrabání odrazil útok hlídacího psa svých věznitelů, odešel do svého nájemního bytu v Csepelu a přivolal policii. Cestou domů prý požádal několik lidí o pomoc, protože byl zablácený a krvácel, nikdo mu ji ale neposkytl. Policie podle zpráv některých médií zadržela podezřelé do čtyřiadvaceti hodin, ale nechtěla zatýkání zveřejnit, dokud se trojice k vraždám nepřizná.

List Magyar Hírlap uvedl, že vraždy se staly během července. Bulvární deník Blikk o Srbovi informoval jako o lichváři. Údajně půjčoval lidem peníze za přemrštěné úroky, a když půjčku nespláceli, pro výstrahu je zakopal do země. Nechal je tam několik dnů, aby si to rozmysleli. Někteří se jeho návratu nedočkali, utrpení nevydrželi a zemřeli ve strašných mukách.

Video Reportáž Ladislava Kerekeše
video

Reportáž Ladislava Kerekeše