Ruský poslanec napochodoval na svatbu v uniformě admirála Canarise

Moskva – V uniformě šéfa nacistické armádní rozvědky Wilhelma Canarise přišel na svatbu svého stranického kolegy ruský poslanec Oleg Michejev. Šéf aparátu strany Spravedlivé Rusko na svém kostýmu nevidí nic zlého, protože německý admirál podle něj nebyl žádný fašista, ale významný vojevůdce.

Okázalou svatbu pořádal šéf regionální odbočky Spravedlivého Ruska ve Volgogradské oblasti Oleg Pacholkov, podle odhadu novinářů ho přišla na 20 milionů rublů (12 milionů korun). Účast byla podmíněna úborem, který měl být blízký námořnictvu. Svatebčané měli k dispozici dvousetčlenné služebnictvo. Čtyřicetiletý ženich uspořádal svatbu v pronajaté přepychové usedlosti u města Volgodonska. Ze svatebních darů si prý nejvíc cení obrovského děla, které zdobí jeho rodinný erb.

Wilhelm Canaris byl říšským vedoucím vojenské zpravodajské služby Abwehr v letech 1935 až 1944. Zároveň byl členem německého protinacistického odboje a podílel se na atentátu na Hitlera z července roku 1944. V dubnu 1945 byl na Hitlerův rozkaz popraven v koncentračním táboře Flossenbürg.


Michejev, který je podle serveru LifeNews známým Canarisovým obdivovatelem, přišel na svatbu v dokonalé kopii jeho bílé uniformy, na níž nechyběl ani říšský orel. Na dotazy, zda se v uniformě nacistického admirála necítí nesvůj, odpověděl odmítavě – Canaris prý zachraňoval Židy a svůj odboj proti Hitlerovi zaplatil životem.