Putin se v televizi zase pochválil

Moskva – Ruský premiér Vladimir Putin ví, že pokud se nepochválíte sami, nikdo to za vás neudělá. V rozhovoru pro tři hlavní ruské televize prohlásil, že je nejpracovitější předák v Rusku od druhé světové války. Putin v televizi také obhajoval své rozhodnutí znovu kandidovat na prezidenta.  

Putin se v televizi označil za nejpracovitějšího ruského lídra za posledních 70 let. Podle něho předáci komunistické éry už nebyli fyzicky zdatní a neměli vůli řídit zemi tak, jako ji řídil on. 

Uvedl několik příkladů, kdy dlouhá politická kariéra byla zárukou stability země v období krize, jako byl generál de Gaulle ve Francii, kancléř Helmut Kohl v Německu nebo americký prezident Franklin Roosevelt. 

Putin rovněž obhajoval svou opětovnou kandidaturu na prezidenta. Už plánuje, co bude po volbách. Bude prý nutné vládu výrazně obnovit. Zbavit se těch, kdo nepracují efektivně. Zda hodlá jmenovat dosavadního prezidenta Medvěděva premiérem, Putin neuvedl. Prý to bude záviset na úspěchu vládnoucí strany v prosincových volbách.