V Ohiu utekli lvi a tygři, policie je postřílela

Columbus (USA) - Desítky nebezpečných zvířat, mimo jiné lvů a tygrů, dnes utekly ze soukromého zvířecího parku v americkém státě Ohio. Policie většinu z nich zlikvidovala. Podle šerifa Matta Lutze bylo mezi zastřelenými zvířaty 18 bengálských tygrů, 17 lvů a dva medvědi grizzly. Šest zvířat bylo odchyceno a dopraveno do nedaleké zoo a tak ve večerních hodinách byli na útěku už pouze vlk a jedna opice.

Policisté se zprvu snažili zvířata odchytit. Nakonec se však s ohledem na blíží se soumrak a údajnou agresivitu zvířat rozhodli pro jejich fyzickou likvidaci.

Během několikahodinové akce policie vyzvala obyvatele v okolí, aby raději nevycházeli z domů. Několik škol poblíž parku zrušilo dnešní vyučování, uvedla televize CBS.

V zařízení byli mimo jiné lvi, tygři, gepardi, medvědi a vlci. Policie našla majitele parku mrtvého. Později oznámila, že Terry Thompson z neznámých důvodů sám zvířatům otevřel klece a pak spáchal sebevraždu.

Zákrok policistů obhajovali i představitelé zoologické zahrady v Columbusu, kteří původně přijeli, aby se pokusili zvířata chytit pomocí šipek s uspávací látkou.

Z americké farmy unikla exotická zvířata
Z americké farmy unikla exotická zvířata