Přistál boeing úspěšně na břicho díky Janu Pavlovi II.?

Varšava – Po úterním nouzovém přistání Boeingu 767 na varšavském letišti se v Polsku ozývají hlasy, že nad cestujícími držel ochrannou ruku někdejší papež Jan Pavel II. Relikvie tohoto polského blahoslaveného měl u sebe kněz Piotr Chyla, který byl jedním z 231 lidí na palubě. Relikvie s sebou prý vozí vždy.

Chyla v ultrakatolické televizi Trwam vyprávěl, že dvakrát v duchu dal rozhřešení všem cestujícím a horlivě se modlil. Celou dobu při tom držel relikviář, v němž je pramínek vlasů Jana Pavla II. „Vždy s sebou vozím relikvie blahoslaveného Jana Pavla II. a (italské lékařky) svaté Gianny Berettové Mollové,“ citují polská média redemptoristu Chylu.

Jana Pavla II. blahořečil letos na jaře jeho nástupce v čele katolické církve Benedikt XVI. Pro obrovskou část Poláků „jejich“ papež dodnes představuje obrovskou autoritu.

Letadlu, které v úterý letělo ze Spojených států, se před přistáním nevysunul podvozek. Boeing chvíli kroužil nad polským hlavním městem, pak nouzově přistál „na břiše“ na varšavském letišti. O tom, že cestující zachránila nejen skvělá práce kapitána Tadeusze Wrony a celé posádky, ale i pomoc „shora“, je přesvědčený také kaplan varšavského letiště Zbigniew Stefaniak. „Všichni svatí přidržovali letadlo za křídla,“ řekl. Ve středu se proto konala v letištní kapli děkovná mše.