Kocour Larry neuhlídal myš, z domu ale nepůjde

Londýn - Downing Street 10, londýnské sídlo předsedy britské vlády, odmítl podle BBC volání po rezignaci kocoura Larryho poté, co se nedávno při služební večeři šéfa kabinetu objevila myš. Premiér David Cameron se začátkem roku rozhodl vzít do svého sídla kocoura, který by vyřešil trvající problém s myšmi. Na schodech čísla 10 londýnské Downing Street byla dokonce předtím spatřena krysa.

Cameron si téměř pětiletého Lawrence, familiárně zvaného Larry, dosud pochvaloval. Byl však nepříjemně překvapen, když se myš nedávno objevila v místnosti, kde jedl a jednal s několika ministry. „Larry dělá mnoho radosti mnoha lidem,“ odpověděl mluvčí premiérova úřadu na otázku, zda Larry bude z Downing Street vyhozen. Ujistil, že kocour má stále silný lovecký instinkt.

Kocour Larry
Kocour Larry

Cameron v červnu prohlásil, že Larry je dobrý „bijec myší“. Od únorového příchodu prý chytil nejméně tři.

V září se podle BBC také objevila zpráva, že Larry udržuje úzké vztahy s kočkou Maisie, která žije v domku správce přilehlého parku.

Kocour Larry
Kocour Larry

Kočky a kocouři mají v Downing Street dlouhou a slavnou historii. Některé kočky se dokonce dostaly na výplatní pásky státu a těšily se titulu Vrchní myšilov úřadu vlády.