Britové si přivydělávají domácími klipy

Londýn – Britské domácnosti mají nový zdroj příjmů – domácí videa. Z peněz za reklamu provázející podomácku natočená videa mohou rodiny získat 8 000 liber (asi 241 000 korun), ale i přes 100 000 liber (asi tři miliony korun). Se serverem YouTube spolupracují už stovky lidí.

Například Howard Davies-Carr vydělal asi 120 000 liber poté, co na internetu zveřejnil klip svého ročního syna, když se zahryzl do prstu svému o dva roky staršímu bratrovi. Snímek má více než 387 milionů zhlédnutí. „Od té doby, co se kluci narodili, mám kameru v pohotovosti,“ řekl dvaačtyřicetiletý Howard, který je otcem čtyř dětí. Klip natočil pro kmotra dětí z amerického Colorada a byl prý první, který umístil na internet.

Osmnáctiletý Jamie Hagan díky klipům s jeho mladším bratrem vydělal kolem 40 000 liber. Po každé tisícovce zobrazení díky partnerství s YouTube dostane 60 pencí (18 korun).

Stránky YouTube jsou nejpopulárnější internetové stránky pro sdílení videozáznamů na světě. Vlastní je americký internetový gigant Google.