Větrným bouřím v USA podlehli 4 lidé

Rock Hill (USA) - Bouře na jihovýchodě Spojených států připravily o život čtyři lidi a desítkám dalších způsobily zranění. Informovala o tom dnes agentura AP, podle které živel poškodil desítky domů. Tornáda zasáhla státy Louisiana, Mississippi, Alabama, Georgie a Jižní Karolína. Tisíce jejich obyvatel se ocitly bez proudu, když prudký vítr kácel stromy i sloupy elektrického vedení.

Tři lidé přišli o život a pět dalších utrpělo zranění v Jižní Karolíně, kde tornádo udeřilo na vesnici asi 30 kilometrů jižně od metropole státu Charlotte. Čtvrtý mrtvý je hlášen ze severní Georgie, kde se zřítil strom na sportovní vozidlo. V Alabamě smršť rovněž kácela stromy a zdemolovala množství mobilních domů v blízkosti univerzitního kampusu v Auburnu.

Stromy padaly také na domy na jihovýchodě Mississippi, kde zůstalo dočasně pár lidí uvězněno. I zde byla řada mobilních domů poničena a zraněno bylo 15 lidí. Desítku zraněných hlásí Lexington v Severní Karolíně, kde byla zničena jedna budova, několik dalších poškozeno a tisíce lidí jsou bez proudu.

Teploty v některých oblastech při přechodu bouřkové fronty klesly z více než 20 stupňů na deset a větry dosahují rychlosti kolem 50 kilometrů v hodině.