V podezřelé tašce nebyla bomba, ale milion dolarů

Sydney - Kuriózní případ řeší policie v australském Sydney. V jedné z tamních kaváren někdo nechal tašku plnou peněz. Celkem se v zavazadle našel milion australských dolarů, což je přes 18,5 milionu korun. A k penězům se zatím nikdo nehlásí.

Nenápadná italská kavárna se stala dějištěm záhady za milion. Tato suma totiž v 50dolarových bankovkách zůstala v tašce pod jedním ze stolků. Přinesl je sem neznámý muž, obsluze byl hned podezřelý. Hala Esberová, majitelka kavárny Café Marco, říká: „Vypadal nervózně. Jako někdo, kdo někam přijde a má z toho špatný pocit. Měl kufr a tašku přes rameno. Celou dobu ji držel. Říkala jsem manželovi, že je na něm něco divného, že se chová zvláštně.“ 

Zaměstnanci nejdřív mysleli, že neznámý muž v kavárně nastražil bombu. O to větší bylo jejich překvapení, když zjistili, kolik je v tašce peněz. „Prozatím víme, že to byl muž kolem třicítky. Měl na sobě šortky a žluté triko. V kavárně mluvil s několika lidmi a vypadal vystrašeně,“ uvedl vyšetřovatel Ian Pryde.

Policisté jednoho muže v souvislosti s případem zadrželi. Zatím ale neví, jestli toho pravého. Kvůli neupřesněným zdravotním problémům ho nemohou vyslechnout. Pokud jsou peníze jeho, dostane je zpátky. V opačném případě, a když se k nim nikdo do tří měsíců nepřihlásí, může si je nechat nálezce.