240kilová matka porodila své 14. dítě – 6kilového Džiháda

Berlín – V Berlíně proběhl velmi zvláštní porod. Čtyřicetiletá Elfi, která váží 240 kilogramů, přirozenou cestou porodila své 14. dítě. Dala mu jméno Jihad (Džihád, tedy Svatá válka). Chlapec přitom při porodu vážil rekordních šest kilo. Tak těžké dítě v Německu ještě na svět normálním porodem nepřišlo.

„Podle našich rešerší se v Německu nikdy předtím nenarodilo tak těžké dítě bez císařského řezu,“ tvrdí primář porodnice Wolfgang Henrich. Džihád je opravdu cvalík, jeho matka měla totiž v těhotenství cukrovku, což způsobuje velmi vysokou porodní váhu dítěte. 

„Dítě si v děloze vytváří velmi mnoho tuku, protože jeho slinivka musí produkovat mnoho inzulínu,“ vysvětluje Henrich. Dítě se ale jen velmi zřídka samo rodí jako diabetik a může se po porodu postupně zotavit. „Později však mají takové děti sklon k nadváze a ta podporuje vznik cukrovky,“ dodal lékař. 

Přirozený porod proběhl v úterý zcela bez komplikací, trval sedm hodin. Lékaři nejprve matce navrhovali císařský řez, protože by mohlo při normálním porodu hrozit, že dítě uvízne v rodidlech. Zkušená rodička to ale odmítla. Porodila předtím totiž už 13krát, z toho 3 děti měly přes pět kilo. Džihád tak přišel na svět přirozenou cestou.