Vyvolá nahá herečka indicko-pákistánský konflikt?

Dillí - Pákistánská herečka Vína Máliková podala trestní oznámení na indickou verzi časopisu FHM. Herečka vydavatele obvinila z toho, že na prosincovou obálku časopisu použil její upravenou fotografii, na níž je nahá a na paži má velká písmena ISI, tedy zkratku pákistánské rozvědky. Požaduje odškodnění 100 milionů indických rupií (zhruba 37 milionů Kč).

Přestože hereččina póza vykazuje jistý stupeň stydlivosti, v konzervativní Indii stále nahota vyvolává negativní reakce, podobně jako v sousedním většinově muslimském Pákistánu. FHM nicméně uvedl, že fotografie je autentická. „My jsme obálku neupravili. Je takováhle, má neuvěřitelné tělo,“ upozornil šéfredaktor. Máliková nicméně popírá, že by pro magazín stála modelem nahá. Svou nahotu prý nikdy nevystavovala a nemá ani v úmyslu to někdy udělat.

Kromě Evina roucha ale v Pákistánu vyvolala rozhořčení písmena ISI na hereččině paži. Podle FHM to měl být vtip, který si bere na mušku indický strach z pákistánských tajných služeb. „V Indii o tom vtipkujeme. Když se něco nepovede, říkáme, že za tím musí být ISI,“ uvedl editor indické verze časopisu. Maliková ale namítá, že podle dohody měla zkratka ISI zakrývat značnou část jejího těla.

Hluboké rozhořčení dal najevo i otec Málikové, voják ve výslužbě, který se dcery zřekl kvůli její údajně skandální práci. Prý ponižuje jeho rodinu, jeho zemi i islám.