Hackeři ukradli Zuckerbergovy fotky a upozornili na chybu Facebooku

New York - Hackeři se nabourali do facebookového osobního profilu zakladatele této sociální sítě Marka Zuckerberga a ukradli odtud jeho soukromé fotografie. Celkem 14 snímků pak dali na internet s výzvou, aby Facebook opravil mezery v zabezpečení soukromých profilů. Síť krátce nato oznámila, že chyby odstranila.

Hackeři chtěli upozornit na nedostatky v systému sociální sítě. Ukradli proto Zuckerbergovi fotky a vyvěsili je na internet se vzkazem: „Je čas napravit bezpečnostní nedostatky Facebooku.“ Zakladatel sociální se na fotkách objevuje s americkým prezidentem Barackem Obamou, při přípravě jídla s přítelkyní nebo se slepicí v ruce. 

Chybu v systému odhalili podle BBC členové kulturistického diskuzního fóra, kteří posléze podrobný návod na prohlížení soukromých fotek umístili na internet.   

Když někdo administrátorům nahlásil, že veřejná profilová fotka uživatele Facebooku je „nevhodná“, Facebook ho vyzval, aby se podíval i na další fotky tohoto uživatele a zjistil, zda nejsou také „nevhodné“. Pak se mohl takový člověk podívat i na soukromé fotky. Facebook oznámil, že již chybu napravil.