Věci z Jacksonovy rezidence jdou pod kladívko

Beverly Hills (USA) – Tuto sobotu se budou dražit předměty z rezidence „krále popu“ Michaela Jacksona, který právě v domě v Bel Air zemřel 25. června 2009. Do aukce jde asi 500 kusů nábytku, soch a maleb. Jen zlomek z toho ale jsou skutečně osobní věci zpěváka, jeho tří dětí a proslulé rodiny. Dům byl totiž pronajatý v době, kdy se Jackson připravoval na sérii koncertů v Londýně. V prostorech společnosti Julien's Auctions v Beverly Hills, kde se v neděli připravovaly prostory jako věrná kopie místností z Jacksonova domu a kde se dnes předměty předvádějí, zanechalo několik fanoušků fotky, květiny a zprávy.

„I když to nebyly věci, které mu patřily, obklopovaly ho v posledních měsících života. A všechno, co souvisí s Michaelem Jacksonem, je zajímavé pro sběratele,“ uvedl organizátor aukce Darren Julien.

Z dražených předmětů nakonec bylo na žádost jeho rodiny odstraněno zdobené čelo postele, na níž bylo nalezeno Jacksonovo tělo. Naopak na prodej je například zrcadlo, které zpěvák pomaloval slovy: „Trénuj, dokonalost, březen, duben, naplno květen.“ Pravděpodobně ho pomaloval v návaznosti na zkoušky na londýnské koncerty pod názvem This Is It, které měly začít v červenci 2009. Odhadní cena zrcadla je v kombinaci se skříní asi 6 000 až 8 000 dolarů (až 152 000 korun). Za 400 až 600 dolarů je nabízen velký keramický kohout s tabulkou, na níž je nápis Jacksonových dětí Prince, Paris a Blanket s nápisem „Miluji tátu, usměj se, je to zadarmo“.

Část místností v losangeleské rezidenci, kde strávil Jackson svoje poslední dny, hrála důležitou roli při procesu s jeho lékařem Conradem Murrayem, který skončil v listopadu. Jednalo se i o ložnici, kde se snažil Murray Jacksona oživovat, když ho nalezl.