Obamová je pořádná klikařka

Washington – Za posledních 30 let se počet obézních dětí v USA ztrojnásobil, každé třetí trpí nadváhou. První dáma Michelle Obamová proto usiluje o zdravější jídlo ve školách i v rodinách. A doporučuje pohyb. Sama přitom neváhá jít příkladem. Moderátorka známé talkshow Ellen Degeneresová ji vyzvala na souboj v posilování. 

„Kolik kliků dokážete udělat?“ otázala se Degeneresová. „Nevím, pár jich bude. A vy?“ odvětila Michelle Obamová. „Říkám si, jestli jich dokážete udělat víc než já?“ vyprovokovala moderátorka souboj v klikování. Nakonec první dáma přímo ve studiu prokázala, že má docela slušnou fyzičku. Kliků udělala dvacet pět a moderátorku tím odrovnala. 

 

A v boji za štíhlou Ameriku se Obamová pouští i do zdánlivě ztracených misí. Třeba chtěla získat pro svou věc hvězdného moderátora a známého masojeda Jaye Lena. Ten se dříve přiznal, že zeleninu neměl v ústech už 33 let a jablka od roku 1984. Těsně před televizním přenosem si do něj rýpl i sám prezident. „Má žena ho určitě přiměje sníst něco zeleného,“ napsal Obama na Twitter. 

„Slyšela jsem, že jste léta neměl jablko. A tady k němu máte med z Bílého domu,“ podarovala pak ve studiu Lena první dáma. „Když si to jablko namočíte do medu, bude se vám lépe polykat,“ doporučila moderátorovi. 

Sama Obamová už několikrát prokázala, že je docela zdatnou zahradnicí, přímo v Bílém domě pěstuje zeleninu i ovoce. Ve městě Inglewood pak v rámci kampaně na podporu zdravého života otevřela nové zelinářství. Tvrdí, že ve Spojených státech je jich málo.