Obžaloba: 2 697 let vězení pro kapitána Schettina

Řím – Italští prokurátoři údajně žádají pro kapitána Francesca Schettina 2 697 let vězení. Viní ho z řady pochybení při ztroskotání lodi Costa Concordia v polovině ledna. Soud ve Florencii zároveň řeší, zda kapitán zůstane v domácím vězení, nebo půjde do vazby. Při nehodě luxusní lodi zemřelo 17 lidí, 15 dalších se pohřešuje.

Kapitán havarované lodi Costa Concordia čelí hned několika obviněním. Za každého pasažéra a člena posádky, které opustil, když utekl z paluby, mu hrozí osm let vězení. Podle svědků kapitán loď opustil, zatímco měl organizovat evakuaci všech lidí, kteří se na lodi plavili. 

Po nehodě z 13. ledna je potvrzených zatím 17 obětí. Předpokládá se ale, že po nárazu plavidla na útes a poté, co se začala loď potápět, zahynulo celkem 32 lidí. Celkem 15 obětí se ovšem dosud nepodařilo nalézt. 

Obžaloba dnes u soudu žádala, aby byl kapitán z domácího vězení přesunut do vazby. Prokurátor se obává, aby se nepokusil před soudním procesem utéct. Advokáti kapitána naopak žádali propuštění z domácího vězení. Soud o případných změnách rozhodne ve čtvrtek.