Belgický Lommel se rozloučil s oběťmi tragické autobusové nehody

Lommel (Belgie) - V belgickém Lommelu se konalo pietní shromáždění za oběti tragické nehody autobusu ve Švýcarsku z minulého týdne. Včera byla ve městě pohřbena učitelka místní školy, která při neštěstí taky zemřela. Havárii nepřežilo 22 dětí a 6 dospělých.

Lidé v belgickém Lommelu si dnes pietní akcí připomněli oběti tragické nehody z minulého týdne, při níž zemřeli čtyři učitelé, oba řidiči a dvaadvacet dětí. Čtrnáct z nich chodilo do místní školy.

Smuteční ceremonie proběhla v Lommelu dnes dopoledne, vojáci přinesli do velké sportovní haly 14 bílých rakví s ostatky dětí, které při nehodě zahynuly. Rozloučit se s nimi přišlo 5 tisíc lidí nejen z Lommelu, ale i z okolí. Obřad mohli lidé sledovat i před halou na velkoplošných obrazovkách. Smutečního obřadu se účastnili i belgický král Albert II., královna Paola, nizozemský princ Vilém Alexandr a princezna Maxima, premiéři Belgie, Nizozemska a švýcarská prezidentka.

S jedním z učitelů se místní rozloučili už v úterý a na pohřeb dorazily stovky lidí. Přicházejí ale i první pozitivní zprávy, když švýcarská klinika oznámila, že tři vážně zraněné dívky už jsou při vědomí a podle lékařů mohou hovořit se svými rodiči.

Tragická nehoda se stala před týdnem, když autobus vezl čtyřicet šest školáků z lyžařského zájezdu. Ve Švýcarsku ale autobus narazil bokem do zdi tunelu, kterým projížděl a pak čelně do odstavného výklenku. Příčina zůstává nejasná, neboť autobus nepřekročil povolený rychlostní limit, řidič netrpěl zdravotními problémy ani nepil alkohol. Nikdo ze svědků navíc nepodpořil teorii, že při jízdě manipuloval s palubním přehrávačem.

/*json*/{"map":{"lat":51.230419,"lng":5.311006,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":51.230419,"lng":5.311006,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Lommel se rozloučil s oběťmi nehody
video

Lommel se rozloučil s oběťmi nehody