V Nepálu narazilo letadlo do hory

Káthmándú - Letadlo s 21 lidmi na palubě havarovalo v horské oblasti na severu Nepálu. Stroj narazil do hory v blízkosti letiště v Džomsomu, když se chystal přistát. Několik lidí údajně neštěstí přežilo, podrobnosti ale zatím nejsou známy. Letadlo patřilo místní letecké společnosti Agni Air. Příčina nehody není jasná, vyšetřovatelé nevylučují technické problémy.

Podle některých zdrojů nejméně 15 lidí zahynulo při dnešní havárii letadla v horské oblasti na severu Nepálu. Letadlem letělo celkem 18 pasažérů a tříčlenná posádka. Záchranáři tvrdí, že celkem 6 lidí nehodu přežilo, včetně dvou dětí. Zraněné vrtulník přepravil do nemocnice ve městě Pokhara.

Vedle dvojice nepálských pilotů a letušky bylo na palubě 16 Indů a dva turisté z Dánska. Mezi mrtvými je 13 Indů a oba piloti.

Džomsom leží přibližně 200 kilometrů severozápadně od nepálské metropole Káthmándú. Nedaleké město Pokhara je bránou pro turisty směřující na pěší túry v okolí hory Annapurna, ale i pro hinduisty a buddhisty mířící do významného poutního místa Muktinath v horském průsmyku Thorong La.