Zimmerman, obviněný z vraždy černocha, měl četná zranění

Washington - Floridský domovní hlídač George Zimmerman, který zastřelil neozbrojeného černošského mladíka Trayvona Martina, měl podle policejní zprávy krvavý nos a řeznou ránu na hlavě. Zimmerman čelí obvinění z vraždy druhého stupně. Tvrdí ale, že střílel v sebeobraně. V těle Martina byly navíc při pitvě nalezeny stopy marihuany.

Zdroj: ČTK/AP Autor: Sanford Police Department

Zimmerman nebyl několik týdnů po střelbě zatčen, protože zdejší kontroverzní zákon říká, že v případě vážného ohrožení je možné v sebeobraně i zabít. Případ, který je vyšetřován jako rasově motivovaný, rozděluje Američany.

Několik důstojníků, kteří přijeli na místo činu, poznamenalo, že Zimmerman měl zranění. Policejní fotografie zachycují jeho zraněný obličej a hlavu.„Vypadalo to, že má Zimmerman mokrá záda, jako by někde ležel v trávě. Krvácel z nosu a zadní části hlavy,“ poznamenal důstojník Timothy Smith.

George Zimmerman a Trayvon Martin
Zdroj: ČT24

Další důstojník, Jonathan Mead, ve své zprávě uvedl, že domovní hlídač „vypadal, že má zlomený nos a otok tváře“. Zpráva obsahuje také řadu výpovědí svědků, včetně jednoho z místních, který řekl, že viděl dva muže, jak se honí. Následoval pěstní souboj. Pak zaslechl výstřel.

Zpráva si všímá i toho, že Zimmerman dříve několikrát volal na policii, aby oznámil „podezřelé osoby, všechny černé pleti“, které se ve čtvrti nacházejí.