Holičská nabídka z Londýna: Je libo břitva?

Londýn – V době holicích strojků může práce s břitvou působit jako anomálie, nicméně existence londýnského holičství Truefitt and Hill, které tuto službu stále úspěšně nabízí, svědčí mnohé o tradicionalistické nátuře obyvatel Velké Británie. Kadeřnický a holičský salon v srdci Londýna, který vedle holení břitvou zůstává i u klasických střihů, si totiž na nedostatek zákazníků nemůže stěžovat. Zdejší kadeřníci kultivovali vlasy i americkému herci Leonardu di Capriovi.

„Stále stříháme tradiční linie, jako jsme je dělali před lety. Co roky plynuly, dědila se tato tradice z holiče na holiče a je stále žádaná i v současnosti. Naši klienti přicházejí a přesně vědí, co očekávat,“ říká holič Dennis Hornsby, který v salonu pracuje již sedmačtyřicet let.

Hornsby kromě toho funguje jako soukromý holič vévody z Edinburghu, manžela královny Alžběty II. Philipa. Londýnský salon společnosti Truefitt and Hill se totiž nachází jen několik metrů od Buckinghamského paláce na St. James Street a funguje už od roku 1805. Mezi jeho klienty patřil anglický král Jiří III. Hannoverský, autor Olivera Twista Charles Dickens nebo britský premiér Winston Churchill.

Holení s mokrými ručníky návštěvníka vyjde na 39 liber. V té nejnáročnější, 100 minut trvající proceduře, která obsahuje i manikúru, mytí a ostříhání hlavy, si zaplatí 145 liber. Tradičnost postupů je u Truefitta dovedená do detailů; během holení proto zákazníkům vyčistí boty.

Dnes společnost vykazuje mnohamilionový obrat a své pobočky má už v deseti zemích. Vedle kadeřnických a holičských služeb nabízí i luxusní kosmetické přípravky pro muže, ať už se jedná o holicí krémy, kolínské vody nebo šampony. Krédo podniku zní: „Muži si zaslouží to nejlepší ve všem, co dělají.“