Mubaraka nebudou ve vězení léčit jeho osobní lékaři

Káhira – Vedení věznice zamítlo Mubarakovu žádost, aby se o egyptského exprezidenta starali dva jeho osobní lékaři. Pečovat o doživotně odsouzeného bývalého představitele Egypta tak budou pouze lékaři, které pověří vedení věznice. Vážně nemocný exprezident dokonce prý v sobotu plakal a nechtěl opustit vrtulník, který ho přepravoval do věznice. Exprezident a jeho ministr vnitra Habíb Adlí byli v sobotu odsouzeni kvůli podílu na smrti demonstrantů při loňských protivládních protestech.

Čtyřiaosmdesátiletý exprezident po převozu do nemocnice ve věznici Tora žádal, aby na jeho zdraví mohli dohlížet dva jeho osobní lékaři. Jenže vedení věznice jeho žádost zamítlo. Nyní se o něj stará tým pěti lékařů v čele s šéfem vězeňské nemocnice. 

Mubarak dostal standardní vězeňskou uniformu a vězeňské číslo. Není ale jasné, zda bude modrý mundůr vůbec nosit, vedení věznice by mu mohlo udělit výjimku. Prezidenta dnes také mohla navštívit manželka a dvě snachy. 

Proti rozsudku, který poslal Mubaraka do konce života do vězení, se odvolala prokuratura. Proti spornému verdiktu také protestují skupiny mládeže, které na úterý vyzvaly k masovým protestům.