Nahý a zranitelný: „Železný Mike“ Tyson míří na Broadway

New York – Bývalý boxer Mike Tyson vystoupí na Broadwayi. Na slavné muzikálové scéně nebude mistr světa těžké váhy boxovat, ale v one man show bude vyprávět o svém pestrém životě. Premiéru autobiografického monologu Mike Tyson: Nepopiratelná pravda si odbyl v dubnu v Las Vegas. Pod vedením filmového režiséra Spika Leeho, pro něhož to bude na Broadwayi premiéra, se chystá šest představení od 31. července do 5. srpna.

„V představení jsem nahý a zranitelný a říkám, jaký opravdu jsem. Vyprávím o tom jak se to všechno stalo, jak jsem utratil všechny ty zpropadené peníze, jak jsem byl ve vězení nebo jak jsem mohl mít všechny ty děti,“ říká 45letý Tyson, který se v roce 1986 stal ve dvaceti letech nejmladším světovým šampionem těžké váhy. Ve hře mluví o svém životě dětského zlodějíčka, narkomana, násilníka, otce osmi dětí i o tom, jak ukousl soupeři Evanderu Holyfieldovi v ringu kus ucha. Za znásilnění v roce 1992 si odseděl tři roky ve vězení.

Po ukončení kariéry se Tyson objevil také v několika televizních pořadech a dostal malou roli v kasovním trháku z roku 2009 Pařba ve Vegas. „Lidi se mě často ptali, kdy budu dělat divadlo. Věřím, že načasování je důležité a že teď je čas na to, abych debutoval se svým brooklynským bratrem Mikem Tysonem,“ říká režisér Spike Lee.