V Kanadě se zřítila střecha nákupního centra - 4 lidé zraněni

Elliot Lake - V nákupním centru v kanadském Elliot Lake v provincii Ontario se v sobotu zřítila část střechy, která slouží jako parkoviště. Příčinu neštěstí vyšetřuje policie. Čtyři lidé byli zraněni, ale nejsou v ohrožení života. Potvrdil to starosta města Rick Hamilton. Při neštěstí byl poškozen přívod plynu a vody. Lidé, kteří se nacházeli v nákupním centru, byli proto upozorněni i na unikající plyn.

Místní list The Elliot Lake Standard ve svém on-line vydání napsal, že dvě auta zřejmě střechou propadla, což ale úřady nepotvrdily. Podle zaměstnance obchodu Zellers dírou ve střeše možná propadlo několik aut v blízkosti eskalátorů. „Můžete vidět střechu a auta, jak visí uvnitř,“ řekl zaměstnanec Joe Drazil. "Všechny z celého nákupního centra evakuovali. Pak už tady byla všude jen spousta policejních a sanitních vozů, které se sjížděly ze všech
stran," dodal. 

Starosta Rick Hamilton nechal vyhlásit stav ohrožení a povolal týmy záchranářů, které zjišťovaly rozsah poškození. Zástupce hasičů potvrdil, že spadla střecha rušného nákupního centra Algo Centre Mall. Podle očitých svědků bylo možné z obchodů vidět skrz střechu oblohu.

Elliot Lake leží asi 540 kilometrů severozápadně od Toronta. Nákupní centrum má dvě podlaží a rozlohu 18 580 čtverečních metrů. Je v něm obchod se smíšeným zbožím, několik restaurací, spousta obchodů, hotel a rovněž kancelář pro člena provinční vlády.