V Číně se propadla část nového mostu, tři mrtví

Peking - V čínském Charbinu se propadla část nového dálničního mostu. Tři lidé při tom zemřeli, pět je zraněných. Téměř šestnáctikilometrový most s osmi jízdními pruhy za 286 milionů dolarů byl otevřen teprve loni v listopadu. Proboření zavinila zřejmě špatná konstrukce a přetížení.

Čtyři nákladní auta spadla z mostu do zhruba třicetimetrové hloubky. Neštěstí se stalo v provincii Chej-lung-ťiang. Podle agentury Nová Čína je to od loňského července už šestý případ zřícení mostu.
   
V té samé provincii se ve čtvrtek na nádraží ve městě Ťia-mu-s' srazily dva vlaky. Zranění, většinou lehká, utrpěli lidé, kteří z jednoho z nich vystupovali.

Pád mostu v čínském Charpinu
Zdroj: ISIFA

Nehody jsou v Číně téměř na denním pořádku
   
Nehody v silniční i železniční dopravě v Číně jsou poměrně běžné. Na svědomí je má hlavně nedodržování předpisů a špatný stav dopravních prostředků.

Více než 270 lidí bylo zraněno při srážce dvou souprav metra v čínské finanční metropoli Šanghaji v září minulého roku. Celkem 19 lidí včetně 17 dětí předškolního věku zahynulo zase v listopadu 2011 při nehodě autobusu, který je vezl do školky v provincii Kan-su.

/*json*/{"map":{"lat":45.803775,"lng":126.534967,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":45.803775,"lng":126.534967,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/