Obama se jede podívat na následky řádění Isaaca

New Orleans - Americký prezident Barack Obama míří do Louisiany, kde v minulých dnech řádil hurikán Isaac. Obamův rival v nadcházejících prezidentských volbách republikán Mitt Romney Louisianu navštívil už v sobotu. Na 200 tisíc obyvatel Louisiany zůstává nadále bez elektřiny. Řada dalších se nemůže vrátit domů, protože jejich domy jsou v zaplavené oblasti. V nouzových přístřešcích zůstává stále 2 800 lidí.

A úřady upozorňují, že někteří z nich se nebudou moci do svých domovů hned tak vrátit. Louisianská vláda chce takovým lidem zaplatit hotel a později nabídnout i nájemní byt v blízkosti jejich původních domovů. 

Škody, které napáchal Isaac, chce na vlastní oči vidět i prezident Obama, který míří do postižené oblasti. Hurikán zabil sedm lidí a připravil o elektřinu téměř milion lidí. Pětina z nich je stále bez proudu, za což si energetické společnosti vysloužily kritiku. 

Pozůstatky Isaaca mezitím postupují dál přes americkou pevninu jako tlaková níže. Systém v neděli večer přinesl vydatné srážky do Ohia, kde by mělo pršet i dnes. Záplavy v oblasti, kterou letos dlouhodobě trápilo sucho, podle meteorologů pravděpodobně nenastanou. Nebezpečné by ale mohly být bouřky, které na okraji systému vznikají.