U mešity v severní Nigérii zabito 20 lidí

Abuja - Ozbrojenci v severní Nigérii zabili nejméně 20 lidí. Podle agentury Reuters na ně zaútočili ve chvíli, kdy vycházeli z mešity ve státě Kaduna. Motivem útoku bylo podle policie vyřizování účtů mezi zloději a místní domobranou.

Místní zdroje za útočníky označují skupinu ozbrojených zlodějů. Stříleli údajně po každém, kdo byl v jejich dosahu. Většina mrtvých jsou věřící, kteří právě ukončili modlitby.

Zástupce státu Kaduna uvedl, že oblast už delší dobu terorizuje gang zlodějů. Dnešní útok je považován za odvetnou akci za nedávnou přestřelku s domobranou, v níž gang přišel o několik svých členů. „Tento kraj terorizuje ozbrojená skupina, která má tábory v lesích. Útočí většinou na vesničany a na motoristy v okolí rušné dálnice z Kaduny do Lagosu,“ uvedl místní představitel Abdullahi Muhammad.  

Provincie Kaduna byla v červnu dějištěm nábožensky motivovaných útoků. Zemřelo při nich 52 osob. Provincie leží na hranici oblastí obývaných nigerijskými muslimy a křesťany. Sekta radikálních muslimů Boko Haram je nejčastějším útočníkem na křesťanské kostely a byla také za červnovými útoky v Kaduně.