Fidži zasáhla největší bouře za 20 let

Suva - Cyklon Evan zasáhl v neděli pozdě večer tichomořský ostrovní stát Fidži. Tisíce lidí musely být evakuovány. Kvůli největší bouři za posledních 20 let je zavřené také letiště. Přírodní živel s sebou přináší vítr o rychlosti až 180 kilometrů v hodině. Na některých místech už nefunguje proud a hlášeny jsou i první záplavy. Vláda lidi upozornila, ať se připraví na nejhorší. Zatím nejsou hlášeni mrtví, ani vážně zranění.

Cyklon by měl postupovat směrem na jih. Očekává se, že zasáhne i turistické oblasti kolem města Nadi, ale měl by se vyhnout hlavnímu městu Suva. Fidžijské úřady uvedly, že bez proudu jsou severní části země a poničeno je několik mostů a silnic.

Evan si předtím na Samoi vyžádal nejméně čtyři oběti na životech, dalších 12 osob je tam nezvěstných. Další tisíce lidí cyklon připravil o střechu nad hlavou.

/*json*/{"map":{"lat":-17.371610024105,"lng":178.86840820312,"zoom":7,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/