Střelba na předměstí Denveru - zemřel útočník a tři další lidé

Denver – Na předměstí Denveru zabil střelec tři lidi, drama po několika hodinách vyjednávání s policií skončilo smrtí útočníka. Informoval o tom portál Businessinsider.com. Incident se stal v Auroře, která je předměstím Denveru. Město přitom zažilo i loňský masakr, při kterém na noční premiéře nového snímku o Batmanovi šílený střelec zabil 12 lidí a dalších 58 zranil.

Dnešní incident v Auroře začal nad ránem, když útočník zajal rukojmí a v jednom z domů se s nimi zabarikádoval. Podle policie zadržoval čtyři lidi, jedné ženě se ale podařilo utéct a o situaci v domě informovat úřady. Okolí incidentu pak obsadilo asi 40 policistů a nasazena byla i zásahová jednotka SWAT.   

Po několikahodinovém vyjednávání se mezi policisty a útočníkem rozpoutala přestřelka, která skončila po zhruba 45 minutách, když zásahový oddíl vstoupil do domu. Střelce z domu nevypudil ani slzný plyn, uvedl Businessinsider.com.   

Motiv útoku není prozatím znám. Na základě předběžného ohledání se předpokládá, že muž zabil rukojmí ještě před příjezdem policie. Zatím také není jasné, zda útočníka smrtelně postřelili policisté, nebo spáchal sebevraždu. Původní zprávy hovořily o tom, že střelce zneškodnila policie.