Výhry v loterii si neužil – někdo ho otrávil

Washington - Muže, který vyhrál milion dolarů v americké loterii, někdo otrávil kyanidem. Podle prvního vyšetřování výherce sice zemřel přirozenou smrtí, příbuzní ale žádali důkladnější rozbor, který otravu potvrdil. Šestačtyřicetiletý muž podnikal v oblasti chemie a část výhry chtěl údajně věnovat dětské nemocnici. Motiv vraždy je zatím nejasný.

Šestačtyřicetiletý Khan vyhrál v loterii 7-Eleven milion dolarů. Když to zjistil, skákal prý vysoko do vzduchu. Plánoval zaplatit hypotéku a dluhy, část chtěl investovat do svého podnikání a zbytek chtěl dát na charitu. Jenže z výhry nestačil utratit skoro nic. Krátce po převzetí šeku ho totiž rodina odvezla do nemocnice, kde náhle zemřel.

Lékař sice konstatoval, že byla jeho smrt náhlá a nepředvídatelná, ovšem označil ji za přirozenou a ani nenařídil pitvu. Až na nátlak rodiny ještě smrt prověřoval soudní lékař. 

Toxikologické testy nakonec zjistily, že měl Khan v těle kyanid. Americké úřady proto překvalifikovaly příčinu úmrtí z přirozené smrti na zabití. Kdo ale výherce otrávil krátce poté, co si vyzvedl část výhry, není zatím jasné. „Vyšetřujeme to jako vraždu, úzce přitom spolupracujeme s poznatky soudního lékaře,“ potvrdila mluvčí chicagské policie Melissa Strattonová. 

Policie po pachateli pátrá, zatím ale nikoho nezatkla.