Otec si ze mě udělal sexuální objekt, tvrdí dcera Klause Kinského

Berlín - Pola Kinski, nejstarší dcera zesnulého německého herce Klause Kinského, byla od svých pěti do 19 let otcem sexuálně zneužívána. Kinski to prohlásila v nejnovějším vydání magazínu Stern. Klaus Kinski zemřel v roce 1991. I více než dvacet let od své smrti je stále vnímán kontroverzně. Jeho kritici mu vyčítají prostopášný život, alkoholismus, narkomanii a bití dcery.

„Roky jsem mlčela, protože mi zakázal o tom mluvit,“ uvedla nyní 60letá Pola. „Nejhorší na tom je, že mi jednou řekl, že je to naprosto přirozené, neboť otcové po celém světě tohle s dcerami dělají.“

Rodiče se rozvedli, když měla malá Pola tři roky. Žila s matkou, zpěvačkou Gislinde Kühlbeckovou. A v době, kdy si matka našla nového muže, cítila se Pola odvržená a nemilovaná, což podle ní její otec okamžitě vycítil. Bral ji proto s sebou do Berlína, Říma nebo Madridu. Křičel na ni, házel ji na zeď a následně znásilňoval. A hned nato ji zahrnul luxusními dárky. „Choval se ke mně jako k malému sexuálnímu objektu na hedvábných polštářích,“ vzpomíná Pola.

Klaus Kinski
Klaus Kinski

Pola, která je rovněž herečka, tvrdí, že celé dětství prožila v neustálém pocitu strachu z otcových výbuchů. „Doma se choval stejně jako ve filmu,“ řekla. Kinski ztvárnil řadu rolí, v nichž převažovali násilníci a tyrani.

Klaus Kinski hrál ve více než 200 filmech, proslavila ho ale zejména spolupráce s režisérem Wernerem Herzogem. Mezi Kinského nejznámější filmy patří Malá bubenice (1984), Fitzcarraldo (1982), Upír Nosferatu (1979), Aguirre, hněv Boží (1972) nebo Doktor Živago (1965).