Provazochodec Wallenda pokořil další rekord - 55 metrů nad dálnicí

Sarasota (Florida) - Provazochodec Nik Wallenda má na kontě další rekord. Bez jakéhokoliv jištění přešel po laně nad dálnicí ve výšce 55 metrů. Do paměti se lidem zapsal už loňským kouskem, kdy se mu podařilo přejít Niagarské vodopády. Tenkrát ho ale jistily záchranné sítě.

Musel se soustředit na každý krok, po celých 180 metrů délky lana. Sebemenší chyba by při pádu z výšky 55 metrů znamenala jistou smrt. Kaskadérský kousek čtyřiatřicetiletého Nika Wallendy, člena provazochodecké rodiny Flying Wallendas, sledovaly v jeho rodném městě se zatajeným dechem stovky lidí. V závěrečné fázi ještě předvedl adrenalinový kousek v podobě podřepu. A poslední metry po laně si jen tak mimochodem doběhl.

Vítr silnější, než se čekalo, dodal celé události pořádnou porci vzrušení. Nik se tentokrát na lano vydal bez jištění či záchranné sítě, jen s dvacetikilovou tyčí na udržení rovnováhy. Generálku si Američan s českými kořeny odbyl už loni, když ze Spojených států do Kanady přešel Niagarské vodopády. Nejištěným přechodem nad floridskou dálnicí posunul Nik hranice provazochodectví zase o pořádný kus dál. V tradici pokračují i jeho tři děti. Už Nikův pradědeček byl provazochodec, za přechod po laně bez jakéholiv jištění však zaplatil životem.