Drama Alabama: Vrah s uneseným dítětem se zabarikádoval v bunkru

Washington - Pětašedesátiletý válečný veterán zajal ve Spojených státech šestiletého chlapce poté, co vtrhl do školního autobusu a zastřelil jeho řidiče. I s dítětem se pak zabarikádoval v provizorním bunkru u svého domu ve státě Alabama. Policie objekt už od úterka obléhá a snaží se školáka osvobodit, zatím ale neúspěšně.

Podle svědků muž v úterý odpoledne nastoupil v alabamském městě Midland City do školního autobusu, ve kterém bylo kolem 20 dětí. Chtěl si jedno nebo dvě z nich odvést s sebou, ale řidič mu v tom bránil. Muž potom šestašedesátiletého řidiče Charlese Alberta Polanda zastřelil a vzal s sebou šestileté dítě.

Střelec, který byl identifikován jako Jimmy Lee Dykes, poté uprchl a zabarikádoval se i s dítětem na svém pozemku v podzemním úkrytu proti tornádu. Policisté bunkr obklíčili a evakuovali okolí. Dykes prý k unesenému dítěti nemá žádný osobní či rodinný vztah, využívá ho jen jako rukojmí.

Podle místního listu Dothan Eagle měl Dykes na dnešek předvolání k soudu kvůli tomu, že ohrožoval své sousedy, když před měsícem projížděli kolem jeho domu. Sousedi tvrdí, že na ně křičel a střílel do vzduchu kvůli tomu, že prý poničili svým vozem cestu u jeho domu.

Podle Fox News je Dykes bývalý řidič kamionu a vietnamský veterán a poměrně problémová osoba. Jednou umlátil psa železnou tyčí, vyhrožuje smrtí dětem, pokud by se odvážily vstoupit na jeho pozemek, který v noci obchází s puškou v ruce. Podle některých informací jde o válečného veterána.

/*json*/{"map":{"lat":31.334981001343,"lng":-85.532598495483,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":31.335109296471,"lng":-85.53337097168,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

K incidentu došlo v době, kdy se debatuje o zpřísnění kontroly střelných zbraní po střelbě ve škole v Newtownu, kde přišlo o život 20 dětí a šest učitelek.

Střelec ve Phoenixu jednoho člověka zabil a dva zranil

Jednoho člověka zabil a dva těžce zranil sedmdesátiletý střelec, který ve středu v arizonském Phoenixu zahájil palbu v jedné z místních kancelářských budov. Podle policistů je vrah jménem Arthur Harmon na útěku. Je ozbrojen a velmi nebezpečný. 

Nešlo o bezhlavý útok šílence, ale pravděpodobně o důsledek hádky. Mrtvým je osmačtyřicetiletý šéf společnosti Fusion Contract Centers Inc. Steve Singer, v kritickém stavu je třiačtyřicetiletý právník Mark Hummels a zraněna byla i jeho dvaatřicetiletá společnice.