Tři stovky zraněných po srážce vlaků v JAR

Pretoria – Na předměstí jihoafrické metropole Pretorie se srazily dva příměstské vlaky. Nehoda si podle prvních informací vyžádala nejméně 300 zraněných, včetně dětí. Podle jihoafrického úřadu dohlížejícího na služby většiny železničních přepravců v zemi způsobila nehodu krádež kabelů.

Neštěstí se stalo ráno, kdy lidé cestovali do práce a děti do školy. Jedoucí vlak narazil do lokomotivy stojící na stejné koleji. Asi 20 lidí utrpělo těžká zranění.

Strojvůdce vlaku, který se střetl s lokomotivou, byl v kabině uvězněn dvě hodiny, a poté musel být v kritickém stavu převezen vrtulníkem do nemocnice.

Provoz na trase byl přerušen. Příčina nehody se vyšetřuje. Místo neštěstí odpoledne navštívil jihoafrický ministr dopravy.

Záchranáři zasahují na místě nehody vlaků v JAR
Záchranáři zasahují na místě nehody vlaků v JAR

Šéf jihoafrické agentury PRASA, která kontroluje služby osobních železničních přepravců v zemi, uvedl, že příčinou nehody byla krádež kabelů a následně lidské selhání. Krádeže kabelů vyřazují z provozu automatický signalizační systém, takže pracovníci na dráze musejí signalizaci obsluhovat manuálně.