Drama v Alabamě nebere konce. Únosce zůstává s chlapcem v bunkru

New York - V alabamském Midland City stále pokračuje vyjednávání s únoscem malého chlapce. Pětašedesátiletý Jimmy Lee Dykes ho od minulého úterý zadržuje ve svém podzemním bunkru. Vyšetřovatelé zjistili, že únosce je vyznamenaným válečným veteránem z Vietnamu. Před únosem se vyhýbal lidem a projevoval se agresivně.

Muž unesl chlapce minulý týden ze školního autobusu a ukryl se s ním v podzemním bunkru u svého domu. Zabil přitom řidiče autobusu, který se snažil školáky ochránit. S uneseným dítětem pachatel nakládá jako s rukojmím. Policie s útočníkem vyjednává, motiv jeho činu ale zatím nesdělila.

„Udržujeme otevřenou komunikační linku s panem Dykesem,“ uvedl mluvčí FBI Jason Pack. „Vždy tam někdo je, pokud chce hovořit.“ Policie neuvedla žádné informace o vyjednávání a také odmítla potvrdit zprávy médií o tom, že jako komunikační linka s únoscem slouží plastová trubka natažená mezi příjezdovou cestou a podzemním bunkrem.

Zadržovaný chlapec jménem Ethan trpí Aspergerovým syndromem, což se projevuje narušením v oblasti sociálního zapojení, komunikace a představivosti, a hyperkinetickou poruchou spočívající v impulzivitě a nedostatku pozornosti.

Dykes podle dostupných zpráv Ethanovi fyzicky neublížil. Úřad šerifa ocenil, že únosce dovolil, aby chlapec dostal své léky, hračky i omalovánky. Hoch si také vyžádal sýrové sušenky.

Policie na místě únosu chlapce v Midland City
Zdroj: ISIFA
Autor: Jay Hare/Sipa USA

Vůči sousedům se Dykes choval agresivně, čekal ho soud

Podle soudních záznamů byl Dykes na minulou středu předvolán k soudu kvůli tomu, že ohrožoval své sousedy, když před měsícem projížděli kolem jeho domu. Sousedi tvrdí, že na ně křičel a střílel do vzduchu kvůli tomu, že prý poničili svým vozem cestu u jeho domu.

Další sousedé uvedli, že to je paranoidní a bojechtivý muž, který ubil psa jednoho ze sousedů, protože vběhl na jeho pozemek. Vyhrožoval prý i dětem, které se k jeho pozemku přiblížily. Obecně je považován za podivínského samotáře. Dykes dříve pracoval jako řidič kamionu a do Midland City se přestěhoval zhruba před rokem.